Fundusze Europejskie

Z radością informujemy, że Dohal otrzymał dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich, które zapewnią wsparcie w realizacji naszego projektu. Jesteśmy dumni, że nasze działania zostały docenione i uzyskały wsparcie na poziomie europejskim!

Projekt: "Wdrożenie nowej technologii wytwarzania wielkogabarytowej stolarki okiennej z aluminium wyposażonej w kompozytowy system barierowy o charakterze proekologicznym". 

Całkowita wartość projektu wynosi: 2 557 600,00 zł

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 534 560,00 zł

Technologia ta powstała w wyniku przeprowadzonych prac badawczo-rozwojowych, które skupiły się na opracowaniu systemu zawierającego elementy termoizolacyjne oraz modyfikatory akustyczne i barierowe względem wody opadowej. Udało się poprawić m.in. termoizolacyjność, izolacyjność akustyczną oraz zdolność tłumienia drgań. Jednym z głównych założeń było zwiększenie termoizolacyjności okna. Poprawa tego parametru oznacza, iż stolarka otworowa przyczynia się do zmniejszenia strat energii w budynkach, w których zostanie zainstalowana. Ponadto w wyniku wdrożenia nowej technologii możliwe będzie zagospodarowanie surowców pochodzenia odpadowego. Produkt dedykowany jest w szczególności małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom oraz klientom indywidualnym, które chcą ograniczyć straty energii oraz koszty z tym związane.


Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce Prywatności firmy Dohal